Юлія Тимошенко: Треба розібратися, хто довів енергетику країни до кризового стану

Политика
Юлія Тимошенко: Треба розібратися, хто довів енергетику країни до кризового стану | Политика
25.11.2021

Через те, що вчасно не було закачано достатньо газу в газові сховища та не покладено на склади вугілля, країна опинилася в стані реального енергетичного колапсу. Про це повідомила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час розширеного засідання Асоціації громад зон спостереження АЕС.

За її словами, НАК «Нафтогаз», маючи влітку на своєму рахунку майже 2 мільярди доларів, не використав ці гроші для того, закачати необхідний мінімум – 25-27 мільярдів кубів газу, а натомість для державних потреб було закачано лише 10 мільярдів кубів.

«За те, що Україна зазнає сотні мільярдів збитків у бюджетній сфері та гігантські збитки в реальному секторі економіки, несуть відповідальність конкретні люди. Вчора я подала до поліції заяву про злочин. А також ми зареєстрували тимчасову слідчу комісію і невдовзі за неї в парламенті проголосуємо, щоб з’ясувати, хто конкретно 2 мільярди доларів, які були на рахунку «Нафтогазу», поцупив і не закачав газ у газові сховища», – наголосила Юлія Тимошенко.

Друга складова енергетичної кризи, як зауважила лідер «Батьківщини», – вчасно не було закладено вугілля на склади теплових електрогенеруючих станцій.

«Замість мінімально необхідних 2,5 млн тонн, вони поклали 700 тисяч тонн. І тому зараз ми «живемо» за рахунок аварійних перетоків електроенергії з Білорусі. При цьому маючи можливість вдвічі більше виробити електроенергії, ніж нам потрібно. На таких конкретних прикладах ми бачимо, що таке відсутність ефективного управління країною», – переконана Юлія Тимошенко.

Під час розширеного засідання Асоціації громад зон спостереження АЕС учасники заходу особливу увагу звернули на питання затримки розподілу між місцевими бюджетами 137,5 мільйонів гривень субвенцій з державного бюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зон спостереження.

Юлія Тимошенко запевнила присутніх, що її команда зробить все необхідне, щоб створити у Верховній Раді міжфракційне об’єднання, яке б підтримувало інтереси всіх громад, які працюють в 30-кілометровій зоні спостереження.

«Потрібно повернути ту систему підтримки людей, які мешкають у цій зоні, та для органів місцевого самоврядування, яка існувала раніше. Йдеться про пільгові ціни на електроенергію для населення та направлення 1% від обігу від реалізації електроенергії атомними електростанціями у місцеві бюджети. Люди, які проживають у небезпечній екологічній зоні, мусять відчувати увагу держави», – підсумувала лідер «Батьківщини».

Поделиться:

Другие Политические новости

 • Прямая трансляция

 • Как вы считаете, "переворот" анонсированный Зеленским

 • Декабрь 2021
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
 • По вашему мнению, какая главная причина проблем в Украине?
 • Загружаем курсы валют