Свобода слова і незалежність ЗМІ сьогодні критично потребує захисту від зазіхань чинної влади. Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв під час спецефіру «Прямого» і «5 каналу».

«Ми хочемо допомогти захистити журналістам свою редакційну незалежність і хочемо допомогти її гарантувати. Ми розробляємо, узгодимо і найближчим часом підпишемо чітко розписану угоду про невтручання і принципи взаємодії нових власників і трудових колективів журналістів», – сказав він.

«Ці принципи будуть опубліковані на сайтах каналів. Щоб ніхто навіть і не думав, що ми якось намагаємося як політики втручатися. Я одразу передав свої права трудовому колективу. Я з 2003 року почав на «5 каналі» працювати, там виходила моя програма «Закрита зона». І на «Прямому» теж моя програма виходила», – додав народний депутат.

«Є водорозділ – коли пішов у політику, журналістом бути не можеш, до тебе вже інше ставлення», – акцентував Ар’єв.

Також він нагадав, що був першим генеральним доповідачем з питань свободи слова в ПАРЄ. «Як перший після запровадження цієї посади я зроблю все для того, щоб телеканали «5» і «Прямий» та журналісти проводили свою редакційну політику так як вважають за потрібне», – зазначив представник «Європейської Солідарність».

Крім цього Ар’єв підкреслив, що так званий закон про олігархів немає жодного відношення до реальної деолігархізації країни.

«Після того, як був ухвалений абсолютно ганебний закон, який не має жодної мети під назвою боротьба з олігархами, а для того, щоб у власників ЗМІ відібрати контроль над засобами масової інформації над телеканалами відомими веб-сайтами. Ми вже бачимо, що почали закриватися цілі ЗМІ, такі як «Kyiv Рost» саме сьогодні припинило своє існування і було оголошено про закриття», – наголосив народний депутат.

«Ми хочемо, щоб не закривалися канали, які будуть працювати і доносити людям правду. А люди могли б бачити альтернативну владі точку зору і розуміти, що насправді відбувається у державі», – резюмував Ар’єв.

Як відомо, Петро Порошенко передав акції «Прямого» і «5 каналу» журналістам. Порошенко наголосив: вільні ЗМІ – це важливий інститут у кожній демократичній державі, а прагнення Зеленського взяти під контроль усі медіа в країні – шлях до диктатури.

«Ми публічно заявляємо, що наша мета – зберегти свободу слова в країні та не допустити репресій проти незалежних ЗМІ. Наші трудові колективи відіграли важливу роль у двох демократичних революціях, які забезпечили європейський рух країни та її демократичний розвиток. Україна – це Європа. І вільні ЗМІ – це важливий інститут у кожній демократичній державі. Ми не дамо це знищити», – йдеться у заяві «Вільних медіа».