Недолугі дії і провальна політика Зеленського сьогодні створюють додаткові умови та стимули для продовження та посилення агресії Кремля проти України. Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар в ефірі телеканалу «Прямий».

«У нас дуже серйозна проблема сьогодні з енергетикою. Коли влада множить залежність від Росії через перетоки з Білорусі, якими активно користуються, якими рятують нашу енергосистему. Тобто сьогодні від Росії залежить, є в Україні електроенергія – чи немає», – зазначила депутатка.

Вона також зауважила: «Сучасна війна – це гібридна війна. Чому Путін зайшов туди, куди він зайшов на Донбасі? Тому що там громада, люди дозволили йому зайти. Там, де далі був спротив – ці території втримати неможливо».

При цьому Вікторія Сюмар наголосила, що ніколи не можна виключати можливість військового вторгнення.

«Чому я говорю про енергетику? Тому що для того, щоб почати військове вторгнення, потрібно розхитати ситуацію в країні, потрібно довести ситуацію до кризової. Щоб суспільство, громада була готова прийняти це як щось позитивне. Значить, ситуація має бути вкрай негативною», – підкреслила представниця «Європейської Солідарності».

«Тому цей шлях сьогодні Путіну може відкрити тільки українська влада цими недолугими діями і провальною політикою», – заявила депутатка.

Вікторія Сюмар зазначила: «Те, що відбувається з енергетикою, це ж не тільки наші темні і холодні квартири, будинки. Це – закриті підприємства. Це – безробіття, безнадія. Це – весь той хаос, можливо він привнесений з Росії, але влада йому підіграла, коли не забезпечила енергетичну незалежність і безпеку країни напередодні зими. І про це треба відверто говорити. І треба думати, що з цим робити».

«Сьогодні мене турбує, що при всьому тому, що є дуже багато натяків, розмов як про кризу, так і про можливість вторгнення – ми не бачимо дій влади. От це лякає», – резюмувала вона.