Незалежні ЗМІ є однією з підвалин європейської держави. Про це народна депутатка від «Європейської Солідарності» Вікторія Сюмар наголосила під час ефіру на телеканалі «Прямий».

«Відсьогодні «5 канал» і «Прямий» належать журналістам. Серед акціонерів є четверо народних депутатів. Це Володимир Ар’єв, я, Ірина Геращенко, Ірина Фріз. Це невипадково. Це люди, які завжди були пов’язані з журналістикою. Які багато доклалися до того, щоб свобода слова в Україні була», – наголосила народна депутатка.

«Це невипадкові люди, але ми не маємо зараз стосунку як депутати до управління цими каналами. Ми відразу в той же день впродовж години передали всі належні нам акції колективу. Ми хочемо, щоб цей холдинг «Вільні медіа» справді продемонстрував, що вільні медіа в Україні можуть бути. Щоб бажання влади дотягнутися своїми руками до медіа стало  неможливим. «Прямий» і «5 канал» у такий спосіб дійсно захищають свою редакційну незалежність», – зауважила Вікторія Сюмар.

«Я впевнена, що ми сьогодні пишемо якусь нову сторінку.  Але я знаю точно, що ми це робимо щиро, і робимо для того, аби українці мали можливість чути різні точки зору. І так формується правда, бо правда з`являється тільки від балансу. Можна зважити і зробити висновки, коли маєш всю інформацію. Коли тебе не редагують ті, хто сидить на головній вулиці країни», – зауважила представниця «Європейської Солідарності».

«Ось це і є та європейська Україна, про яку ми мріємо. Тільки так ми можемо її створювати. Тільки такими кроками і тільки такими цінностями»,  – резюмувала Вікторія Сюмар.

Як відомо, Петро Порошенко передав акції «Прямого» і «5 каналу» журналістам. Порошенко наголосив: вільні ЗМІ – це важливий інститут у кожній демократичній державі, а прагнення Зеленського взяти під контроль усі медіа в країні – шлях до диктатури.

«Ми публічно заявляємо, що наша мета – зберегти свободу слова в країні та не допустити репресій проти незалежних ЗМІ. Наші трудові колективи відіграли важливу роль у двох демократичних революціях, які забезпечили європейський рух країни та її демократичний розвиток. Україна – це Європа. І вільні ЗМІ – це важливий інститут у кожній демократичній державі. Ми не дамо це знищити», – йдеться у заяві «Вільних медіа».