Порошенко: Путін розширює свої «червоні лінії» щодо членства України у ЄС і НАТО

Политика
Порошенко: Путін розширює свої «червоні лінії» щодо членства України у ЄС і НАТО | Политика
2.12.2021

Путін бачить розв’язкою своєї агресії проти України втрату нашою державою європейської та євроатлантичної перспективи. Про це під час виступу на Київському Безпековому Форумі з нагоди 30-ліття відновленої Державності і Свободи заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він наголосив – Путін підвищує ставки, а гібридна агресія Кремля виходить на новий рівень.

«Це не лише незаконна анексія Криму, а це вже нові реалії – аншлюс Білорусі, і відбувається він прямо зараз. І він підтверджує чіткий та усвідомлений курс Кремля на відновлення кордонів Росії в межах Російської імперії та сфер впливу в межах всього колишнього Радянського Союзу», – констатує Порошенко.

За його словами, якщо Україна зрозуміла цю небезпеку ще у 2014 році, то колективний Захід лише зараз починає її усвідомлювати.

«Путін підвищує ставки, створює атмосферу страху не тільки в Україні і не тільки у Східній Європі, а по всьому континенту і, можливо, по всьому світові. Він намагається підштовхнути Україну і наших партнерів до капітуляції. Це – осучаснена версія сумновідомої політики умиротворення агресора», – вважає п’ятий Президент.

За словами Порошенка, Путін відкрито та відверто демонструє свою зневагу, свою ненависть до демократичного світу та світового правопорядку, свідомо брязкає зброєю.

«Путін шантажує європейські країни газовою зброєю, і Україну, до речі, дуже успішно шантажує. Підриває західні демократичні інститути і отруює наші суспільства дезінформацією, пропагандою, фейками», – наголошує Порошенко.

«Тому для них свобода засобів масової інформації – це смертельна небезпека. Свобода висловлювати свою думку – це небезпека для авторитарного режиму», – переконаний лідер «ЄС».

«Не треба забувати, що загроза вторгнення є перманентною, і вона не припинялася із 2014 року, вона завжди висока. Загарбати Україну Путін планує не лише прямим військовим шляхом, оскільки в такому разі він точно зіткнеться з потужним опором української армії і міжнародним супротивом. Набагато дешевший варіант – отримати Україну через брутальний шантаж Заходу», – вважає Порошенко.

«Саме тому він так зараз дуже сильно шукає зустрічі з президентом  Байденом, з європейськими лідерами. Руйнує позицію, яку ми сформували під час моєї каденції – «нічого про Україну без України». Сьогодні цей шлях зазнає великих ударів. Саме тому Путін інспірує натовпи біженців на кордонах Білорусі з ЄС. І до речі, наступний крок – на кордонах України і Білорусі», – прогнозує Петро Порошенко.

«Саме тому зараз Путін підвищує градус енергетичного тиску на Європу. Саме тому підписує указ про економічний аншлюс окупованої частини українського Донбасу», – говорить Порошенко.

«Путін бачить розв’язку саме в тому, щоб нам відмовили в членстві у ЄС і НАТО. Вже сьогодні він розширює кремлівські «червоні лінії»: якщо раніше йшлося про «Ні Україні в НАТО!», то сьогодні Путін замінив це на «Ні НАТО в Україні!», – констатує Порошенко.

«Цього точно не можна допустити. Українська авантюра Путіна – не лише про Україну, а про самі підвалини Вільного світу. Запобіжник цьому плану Путіна давно знайдений і випробуваний. Я про це казав з 2014 року – це міжнародна єдність і солідарність з Україною, і ще – успішна Україна», – вважає Порошенко.

«Це те, чого сьогодні дуже потребує Україна і дуже потребує світ. Це саме те, чого так боїться Путін. Адже згуртованість Заходу проти його мілітаризму і військових авантюр, підтримка України його жахають і зупиняють», – резюмує п’ятий Президент.

Поделиться:

Другие Политические новости

 • Прямая трансляция

 • Кабинет Министров Украины ввел регулирование цен на основные продукты. С вашей точки зрения это

 • Январь 2022
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • С вашей точки зрения, подозрение Порошенко - это
 • Загружаем курсы валют