Кучеренко: Через бездіяльність і нефаховість урядовців постраждають пересічні споживачі

Политика
Кучеренко: Через бездіяльність і нефаховість урядовців постраждають пересічні споживачі | Политика
5.11.2021

Я вірю, що ми пройдемо цей опалювальний сезон, але ціна його проходження колосальна – з віяловими відключеннями, з проривами теплотрас, з графіками відключень і зупиненим бізнесом. Ось така ціна безглуздої, безвідповідальної, нефахової політики з боку уряду і «слуг народу». Таке переконання висловив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко під час брифінгу.

Він констатував, що за негативні наслідки штучно створеної енергетичної кризи заплатять, як завжди, прості українські споживачі та роботодавці.

«У нас сьогодні кризова ситуація в енергетиці, яка вже впевнено переходить у надзвичайну. Тому фракція «Батьківщина» та всі професіонали, обізнані в реальних проблемах функціонування енергетичного та житлово-комунального комплексу, вимагають від влади введення надзвичайної ситуації згідно з законами про ринок природного газу та ринок електроенергії. Тоді можна було б на основі передбачених законами процедур дати відповідному урядовому штабу повноваження і можливість оперативно управляти паливно-енергетичним комплексом України для проходження опалювального сезону», – зауважив Олексій Кучеренко.

За його словами, уряд свідомо зволікає з введенням надзвичайної ситуації в енергетиці та натомість запроваджує «порожні» меморандуми, тому що приховує від народу Україну справжню собівартість українського газу.

«Відповідно до законів, якщо вводиться надзвичайна ситуація, то держава Україна змушує «Нафтогаз» директивно постачати газ за фіксованою, регульованою та справедливою ціною населенню, бюджетній сфері, теплокомуненерго і тим, хто сьогодні найбільш незахищений. Але уряд разом із монобільшістю категорично не хочуть порахувати і донести до народу реальну собівартість українського газу. Коли така критична ситуація, і ми всі розуміємо, що ніякого ринку газу немає, наш дорогоцінний ресурс – вітчизняний газ – має бути повністю контрольований його власником, народом України. Ми маємо знати точні його обсяги, собівартість, а також хто провалив видобуток і чи поніс він покарання, чому провалена програма утеплення та енергомодернізації. Все провалено, а влада продовжує дурити народ і місцеві громади пустопорожніми меморандумами», – пояснив Олексій Кучеренко.

Поделиться:

Другие Политические новости

 • Прямая трансляция

 • Как вы считаете, "переворот" анонсированный Зеленским

 • Декабрь 2021
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
 • По вашему мнению, какая главная причина проблем в Украине?
 • Загружаем курсы валют