Депутати Зеленського зареєстрували законопроект, яким безпідставно хочуть звільнити мовного омбудсмена. Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький під час брифінгу.

«Влада хоче тихо домовитися з Росією, піти їй на поступки, тому вони дуже довго не бачили російських армад, які є на кордоні. Побачили тільки тоді, коли почався «вагнергейт», тому жодних антипутінських різких заяв не робили. Ми ці заяви робили. Їх мета переслідувати опозицію», – зазначив він.

«Опубліковано звернення громадської ініціативи «Мова об’єднує», Брагар і Третьякова та інші депутати від «Слуг народу» на чолі з Бужанським подали спеціальний законопроект, який терміново розглядається на наступному тижні для того, щоб можна було звільнити з посади мовного омбудсмена, в даному випадку це Тарас Кремінь, який чесно і професійно виконує свою роботу», – додав Княжицький.

Він також наголосив, що на сьогодні законодавство захищає омбудсмена з питань мови і прав людини від зміни політичного керівництва країни, задля забезпечення їх ефективної роботи.

«Змінити його розпорядженням Кабінету міністрів неможливо, бо закон, який ми підготували з громадськими активістами, багатьма українцями передбачає незалежність мовного омбудсмена, так само як омбудсмена з прав людини, щоб він мав захист на час зміни влади. Вони хочуть скасувати цю незалежність і звільнити мовного омбудсмена за те, що він якісно виконує свою роботу», – підкреслив народний депутат.

«Це ще один крок на російську вимогу щодо знищення і нівеляції закону про мову і освіту», – резюмував Княжицький.