Фракція «Європейська Солідарність» закликає колег-депутатів підтримати скликання позачергового засідання парламенту щодо критичної ситуації в економіці країни. Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна на брифінгу.

«Несистемний підхід призводить до того, що за 2021 рік наші громадяни витратили на 88 млрд більше, ніж отримали доходів, тобто люди продовжували витрачати все, що було накопичено за попередні роки», – сказала Южаніна.

За її словами, вже абсолютно очевидно, що запас міцності у людей зник. «Люди кажуть, що немає можливості далі купляти, платити за комунальні платежі, давайте щось робити», – додала вона.

Южаніна відзначила, що влада не спромоглася навіть під час всіх пост-пандемічних процесів зрозуміти і напрацювати політику, як країна буде далі рухатися.

«Я не розумію, чому парламент відпочиває, я закликаю всіх, щоб депутатський корпус відгукнувся на заклик «Європейської Солідарності» щодо термінового позачергового засідання Верховної Ради України. Щоб процеси, з якими стикнулися люди, ми розглянули в парламенті. Ми розуміємо, що від уряду і Офісу президента ми не дочекаємося дій, які потрібні для наших громадян», – наголосила Южаніна.

Вона також зазначила, що в економіці країни склалася абсолютно критична ситуація. «Крім того, що стосується кожного споживача, у нас ще назріває велика катастрофа в плані зупинки виробничих підприємств. Про те, що вони зупиняться, про те, що вони не витримують ціни на енергоносії, починаючи від електроенергії і закінчуючи ціною на газ, вони говорять протягом декількох місяців. Я не бачу з боку держави адекватних дій, і це призвело до того, що насправді вони могли витримати декілька місяців, і більше немає тієї фінансової стійкості, яка дозволила б їм працювати в подальшому», – зауважила депутатка.

За її словами, січень і особливо лютий будуть складними для держбюджету з багатьох причин.  «Перш за все ця складність лягає на плечі самого бізнесу, суб’єктів господарювання. Саме вони будуть потерпати, а там працюють люди, там виплачується заробітна плата і інші доходи», – сказала вона.

Южаніна також зазначила, що велика кількість питань продовжує лунати від фізичних осіб -підприємців на спрощеній систему оподаткування, які зобов’язані з 1 січня застосовувати касові апарати.

«Обіцянки влади про те, що до вас не будуть застосовуватися фінансові санкції, бо ви не можете застосовувати програмні РРО з вини держави, це все фейкові обіцянки… Краще не розпочинайте діяльність до тих пір, поки не владнаєте питання з касовими апаратами», – рекомендує Южаніна ФОПам.

«Хочу звернутися до всіх підприємців. Держава не виконала зобов’язання перед вами, держава не запропонувала безоплатне програмне забезпечення, яке введено в експлуатацію, збереження інформації і коректність роботи якого має забезпечити держава, всього цього не відбулося», – зауважила депутатка.

Вона також звернулася до чинної влади: «Я хочу, щоб зараз мене почула влада – забезпечте можливість безперебійної роботи, а потім питайте у підприємців, чому вони не застосовують програмні чи апаратні реєстратори розрахункових операцій».

«Великий багаж всіх недоліків роботи цієї влади зараз ляже просто на плечі звичайних громадян. Тому нам необхідно збиратися в залі Верховної Ради, нам терміново треба говорити про критичну ситуацію в економіці», – зазначила Южаніна.

«Тим більше перед введенням якихось продовольчих карток, перед початком великої зупинки майже всіх виробництв в Україні, ми маємо збиратися, як це запропонувала «Європейська Солідарність». Я прошу всіх колег долучитися і надати свої підписи за позачергове засідання ВРУ для того, щоб ми заслухали весь економічний блок уряду. Не про те, що вони нам говорили ще в листопаді про здобутки, а про критичну ситуацію в економіці країни», – наголосила депутатка.