Волинець: Вимагатимемо ухвалення законодавчих ініціатив, що відстоюють інтереси людей

Политика
19.01.2022

Протягом вихідних готуємось до початку нового сезону роботи парламенту. Маємо декілька принципово важливих, людиноорієнтовних законодавчих ініціатив та вимагатимемо їхнього прийняття та реалізації від «слуг народу» як тільки вони повернуться з відпусток та канікул.

Високі ціни, їхнє зростання при низькому рівні зарплат та рекордній зарплатній заборгованості. Найважливіші проблеми із розв’язанням яких не можна затягувати.

По-перше, влада допустила нечувану промислову інфляцію, яка неминуче протягом найближчих тижнів, місяців спровокує здорожчення всіх товарів та послуг. В перші ж дні роботи Рада має винести на розгляд та схвалити ініціативи команди «Батьківщини» щодо стримування зростання цін, підтримки виробників, зниження тарифів для населення та промисловості. Нагадаю, що тільки за офіційними даними ціни на продукцію промисловості 2021-го зросли на рекордні за 25 років 62,2%.

По-друге, колегами по фракції в Раді зареєстрований законопроєкт №6509, ким пропонується НЕ включати до мінімальної зарплати різні доплати і надбавки. Раніше у ст. 95 КЗпП була передбачена норма: «До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати». Але змінами до законодавства у 2016 році її було вилучено. Що є прямим порушенням ст. 22 Конституції України, якою передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу діючих прав і свобод. Реалізація цього проєкту Закону, на думку його авторів, дасть можливість підвищити рівень соціального захисту громадян, які одержують заробітну плату в сумі близько розміру мінімальної заробітної плати.

По-третє, я доопрацьовую черговий проєкт закону про посилення відповідальності осіб, винних у невиплаті зарплати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати та унеможливлення уникнення ними покарання за скоєний злочин.

Вважаю, прийняття та реалізація зазначених ініціатив буде чудовим шансом для моновлади продемонструвати справжню волю до покращення якості життя українців.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини»

Поделиться:

Другие Политические новости

 • Прямая трансляция

 • Май 2022
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
 • Загружаем курсы валют