«УДАР»: Дії влади чітко вказують на те, що вона вирішила взяти під контроль місцеве самоврядування в Україні

Политика
«УДАР»: Дії влади чітко вказують на те, що вона вирішила взяти під контроль місцеве самоврядування в Україні | Политика
17.11.2021

Закон про столицю, який проштовхує влада, — це узурпація влади та наступ на місцеве самоврядування. «Слуги» обрали шлях до диктатури, оскільки вже зараз зрозуміло, що наступні вибори вони з позором програють. Про це заявив депутат Київської міської ради з фракції «УДАР Віталія Кличка», перший заступник голови комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков в інтерв’ю«Українським новинам».

«Про цей законопроєкт можна сказати одне: це узурпація влади та наступ на місцеве самоврядування. «Слуги» обрали шлях до диктатури, оскільки вже зараз зрозуміло, що наступні вибори вони з позором програють. Але вони дуже хочуть прибрати Київ до своїх рук. Саме тому «Слуги» голосуватимуть за те, щоб Києвом керував не обраний киянами мер, а призначений з Банкової голова КМДА. Хоча всі соцопитування показують, що кияни не підтримують розділення посад. Я впевнений: такого нехтування думкою людей кияни цій владі ніколи не пробачать», — заявив Странніков.

Він зазначив, що в разі ухвалення цього законопроєкту в Україні з’явиться небезпечний прецедент узаконення центральною владою політичного тиску на місцеву владу. Банковій потрібно, щоб керівників міст і містечок були слухняними та більш уважними до її побажань, вважає Странніков.

«В законопроекті є ціла низка невідповідностей Конституції, Європейській хартії місцевого самоврядування, закону «Про місцеве самоврядування» та іншим важливим документам. Але чи не найбільш важливо, що в разі ухвалення цього законопроєкту у нас з’явиться небезпечний прецедент узаконення центральною владою політичного тиску на місцеву владу. І це стане сигналом для усіх мерів, сільських та селищних голів: «Будете опиратися центральній владі — отримаєте спеціальний закон, яким ваші повноваження помножать на нуль і передадуть їх зговірливому керівнику з центру», — попередив Андрій Странніков.

За його словами, у Києві окрім наступу на самоврядування присутній також політичний підтекст. Офіс президента бачить у Київському міському голові Віталії Кличку політичного конкурента, тому намагається знизити рейтинг довіри та позбавити його повноважень.

«Не може бути нормальним законопроєкт, написаний в логіці політичного протистояння. Я вважаю, що єдиним прийнятним шляхом має бути відхилення парламентом цього проєкту як неконституційного та розробка нового, який відповідатиме Конституції, законодавству України та міжнародним стандартам», — підкреслив Странніков.

Поделиться:

Другие Политические новости

 • Прямая трансляция

 • За какую партию Вы проголосуете, если бы парламентские выборы состоялись в ближайшее воскресенье?

 • Ноябрь 2021
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  
 • По вашему мнению, какая главная причина проблем в Украине?
 • Загружаем курсы валют