Сейм Латвії дав добро на знесення меморіалу «визволителям» у центрі Риги

Мир
Сейм Латвії дав добро на знесення меморіалу «визволителям» у центрі Риги | Мир
12.05.2022

У четвер в остаточному читанні латвійський парламент ухвалив подані комісією у закордонних справах поправки до закону, що усувають юридичні перешкоди для знесення радянського меморіалу в парку Перемоги.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє національний мовник LSM.

Ці поправки ухвалено до закону «Про договори між Латвійською Республікою і рф, підписані в Москві 30 квітня 1994 року». Законом визначено призупинення дії статті 13-ї. Вона, серед іншого, передбачала, що Латвія забезпечує збереження меморіальних споруд у країні.

Дію статті 13 буде буде призупинено з 16 травня 2022 року до припинення порушення Росією міжнародного права щодо України, у тому числі виведення її військ з території України, повне відновлення територіальної цілісності та суверенітету України відповідно до міжнародного права та виплата відшкодування Україні за вчинені порушення міжнародного права.

Сейм Латвії схвалив поправки, які розглядалися в терміновому порядку в обох читаннях за один день. Вони набудуть чинності наступного дня після проголошення.

Голова комісії у закордонних справах Ріхардс Колс раніше заявляв, що, якщо Сейм вирішить призупинити дію 13-ї статті угоди, «стовп окупації буде повалено». При цьому в телеінтерв'ю Колс висловив думку, що паралельно на національному рівні має бути ухвалений закон про демонтаж радянських пам'ятників з встановленням термінів та за необхідності виділено державне фінансування на його реалізацію.

Голова Ризької думи Мартінш Стакіс повідомив у програмі Латвійського радіо, що Сейму ще належить ухвалити спеціальний закон, який дозволяє знести цей пам'ятник якнайшвидше. Політик також підтвердив, що Ризька дума надасть необхідну підтримку для знесення пам'ятника.

Як повідомлялося раніше, Мін'юсту Латвії було доручено знайти юридичне обґрунтування для знесення радянського меморіалу у Парку Перемоги. Навколо цієї теми точаться дискусії. Це місце використовувалося проросійськи налаштованими силами для проведення їх заходів, особливо – на 9 травня. На тлі повномасштабної російської агресії в Україні владна коаліція почала наполягати на знесенні радянського меморіалу «визволителям».

Фото: Kristaps Feldmanis/Latvijas Radio

Источник

Поделиться:

Другие Международные новости

 • Прямая трансляция

 • Май 2022
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
 • Загружаем курсы валют