Порошенко: Ми ніколи не дозволимо вести «підкилимні» переговори про здачу інтересів України

Политика
Порошенко: Ми ніколи не дозволимо вести «підкилимні» переговори про здачу інтересів України | Политика
29.11.2021

Західні союзники намагаються зрозуміти, якої допомоги зараз потребує Україна, однак вони «стукають у закриті двері», – про це сказав в ексклюзивному інтерв‘ю для програми The Week на телеканалі «Прямий» п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

На запитання Пітера Залмаєва, чи не йдеться зараз про розмін України на Тайвань у переговорах між США та Росією, Порошенко відповів: «я не експерт. Я лідер української опозиції. Я п’ятий президент України. Я дуже багато працював з діючим президентом США, тодішнім віце-президентом Джозефом Байденом. Я маю величезну кількість друзів в американському Конгресі – і в Палаті представників, і в Сенаті. І я можу наголосити, що з 2014 року мною була сформована у США двопартійна підтримка свободи і демократії в Україні».

«Ніхто не дозволить вести якісь підкилимні переговори, розмін і здачу інтересів України. Це не зробить американський президеот Джо Байден. Це не зробить американський уряд. І це не зробить американський Конгрес», – переконаний Порошенко.

«У мене єдине прохання: Україна  зараз потребує чітко звернутися по допомогу. А сьогодні мені здається, що навпаки – у закриті українські двері стукають наші друзі і партнери, намагаючись зрозуміти, а що ж нам потрібно. І саме це питання мені задавали у Галіфаксі», – сказав Петро Порошенко.

Він також вкотре назвав чотири основні пункти західної допомоги для України в ситуації ймовірного російського вторгнення.

«Питання номер один. Прийміть рішення про ПДЧ. Бо надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО – це ще не членство. Це програма, дорожня карта реформ, які мають бути здійснені. Так як я це зробив під час своєї каденції по безвізовому режиму, так само зараз треба зробити щодо ПДЧ. Надання Україні ПДЧ – це перемога вільного світу. Ненадання Україні ПДЧ – це перемога Путіна», – переконаний Порошенко.

«Другий пункт – це санкції. Має бути вже зараз оприлюднений перелік санкцій, які застосує світ, і ми це обговорили лише позавчора під час трьохгодинної зустрічі з послами «Сімки» та Євросоюзу, де питання санкцій, питання можливих ефективних кроків було серед основних під час цього обговорення», – говорить п‘ятий Президент.

«Я вважаю, що список санкцій має бути дуже болючий. І це ще один інструмент для того, щоб підвищити ціну, яку Росія заплатить, якщо вона перете червоні лінії. В тому числі і SWIFT», – зауважив Петро Порошенко.

«Позиція третя – енергетична безпека. Включно із санкціями по Північному потоку – 2. Вони вже мають бути застосовані зараз. І я твердо переконаний, що ми можемо це забезпечити найближчим  часом», – переконаний лідер «ЄС».

«Четверта позиція – це постачання оборонної зброї. ПДЧ, санкції, енергетика, поставка оборонної зброї – ці рішення можна зробити протягом тижня. І це точно буде «Дамоклів меч», який буде висіти над Путіним, якщо він зійде з розуму і буде продовжувати атакувати Україну», – резюмує Петро Порошенко.

Поделиться:

Другие Политические новости

 • Прямая трансляция

 • Кабинет Министров Украины ввел регулирование цен на основные продукты. С вашей точки зрения это

 • Январь 2022
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • С вашей точки зрения, подозрение Порошенко - это
 • Загружаем курсы валют