Мішель пояснив, коли статус країни-кандидата буде підтверджений для Грузії

Мир
Мішель пояснив, коли статус країни-кандидата буде підтверджений для Грузії | Мир
24.06.2022

Лідери ЄС прийняли сьогодні рішення надати європейську перспективу Україні, Грузії та Молдові, при цьому Україна і Молдова отримали статус країн-кандидатів, а для Грузії такий статус буде підтверджений після виконання пріоритетів, визначених Єврокомісією.

Про це сьогодні у Брюсселі за підсумками розгляду лідерами європейських країн заявок на членство в ЄС від України, Молдови та Грузії заявив Президент Європейської Ради Шарль Мішель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми визнали європейську перспективу для України, Молдови і Грузії, та вирішили надати статус кандидатів Україні і Молдові. Ми готові надати статус країни-кандидата для Грузії, щойно визначені пріоритети будуть виконані. Це історичний момент, який дозволяє нам визначати контури Європейського Союзу, шляхом надання статусу країн-кандидатів, враховуючи всі думки та доповіді, які були підготовлені та ще готуватимуться Європейською Комісією. В політичному вимірі це дуже потужне послання нашої єдності та рішучості», — сказав Шарль Мішель.

Він зауважив, що перед початком пресконференції мав можливість спілкування з Президентом Зеленський, і невдовзі лідери матимуть розмови з Президентами Грузії та Молдови.

Крім того, за словами Президента Європейської Ради, європейські лідери у підсумковому документі зустрічі погодили продовження фінансової та військової допомоги для України у протистоянні російській агресії. Лідери також визначили шляхи реагування на наслідки цієї російської агресії, включаючи продовольчу небезпеку та всі питання, пов’язані з енергетикою.

Як вже повідомлялося, сьогодні у Брюсселі відбувся саміт ЄС, учасники якого на вищому рівні розглянули заявку на членство в ЄС України, Молдови й Грузії.

Як уточнив Президент Європейської Ради, Україна й Молдова отримали статус країн-кандидатів, в той час, як такий статус для Грузії буде підтверджений після виконання пріоритетів, що були визначені Європейською Комісією.

Источник

Поделиться:

Інші Международные новости

 • Пряма трансляція

 • Июль 2022
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031