Китай активізує операції впливу і промислове шпигунство в США — розвідка

Політика
7.07.2022

Фото: лідер Китаю Сі Цзіньпін (facebook com chinadaily)

Автор:
Артур Родивилов

Китай активізує операції з маніпулювання місцевими американськими чиновниками, щоб змусити федеральний уряд проводити більш дружню політику щодо Пекіна, попереджає контррозвідка США.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Китай розуміє, що державні та місцеві лідери США користуються певною мірою незалежності від Вашингтона, і може спробувати використовувати їх як довірених осіб для захисту національної політики США, бажаної для Пекіна.

Підходи Китаю включають використання підставних груп, таких як Китайська Народна Асоціація дружби з закордонними країнами, що культивує «братні» відносини між Пекіном і населеними пунктами США.

Інша група, Національна асоціація за мирне возз’єднання Китаю, пропагує китайсько-американську дружбу, але відстоює погляди Пекіна на Тайвань.

Водночас директор ФБР Крістофер Рей і глава британської контррозвідки Мі-5 Кен МакКаллум, виступаючи перед бізнес-лідерами, застерегли бізнесменів від загрози, що виходить від китайських промислових шпигунів.

Попередження прозвучало на тлі гострої напруженості між Вашингтоном і Пекіном з цілого ряду питань, починаючи з продажу зброї США Тайваню і порушень прав людини в Китаї до військової діяльності Пекіна в Південнокитайському морі і ймовірних шпигунських операцій проти Сполучених Штатів.

Нагадаємо, Керівник NASA заявив, що Китай може «захопити» місяць в рамках військової програми.

Раніше повідомлялося, що Китай пропонує своїм громадянам грошову винагороду в розмірі 15 тисяч доларів за повідомлення про людей, які загрожують національній безпеці.

Влада країни активізує багаторічну кампанію з виявлення тих, кого вони називають «представниками іноземного шпигунства» і «ворожими силами».

Источник

Поделиться:

Інші Политические новости

 • Пряма трансляція

 • Август 2022
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031