Неприпустимо сьогодні повторювати найгірші практики часів Медведчука і Януковича і примушувати журналістів вихваляти Зеленського. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в коментарі «Прямому».

«Для нас немає сумніву, що так званий закон про деолігархізацію на фоні, коли олігархи тільки піднімають свої статки, коли Коломойському віддають нафту з «Укрнафти», коли всі інші так само «присмокталися» до державних родовищ і монополій, цей закон спрямований на одне – приборкання медіа для, щоб малювали ідеальну картинку для влади про Зеленського», – сказала Геращенко.

Вона наголосила, що під найбільшим ударом перебувають опозиційні медіа. «Немає сумніву, що і «Прямий» і «5 канал», які весь час потерпають від зазіхань Банкової, то якісь рішення, щоб їх закрити, то ще якісь утиски влаштувати через репресивні органи, знаходяться сьогодні під серйозною загрозою», – зауважила співголова фракції.

«Тому для нас є велика честь захистити право журналістів на професію. Я сама була журналістом, я знаю, що таке темники Банкової, я пішла з журналістики через темники. Я не хочу, щоб сьогодні повторювалися найгірші практики часів Медведчука, часів Януковича і журналістів примушували до вихваляння Банкової в такий неприродній спосіб», – додала вона.

Як відомо, Петро Порошенко передав акції «Прямого» і «5 каналу» журналістам. Порошенко наголосив: вільні ЗМІ – це важливий інститут у кожній демократичній державі, а прагнення Зеленського взяти під контроль усі медіа в країні – шлях до диктатури.

«Ми публічно заявляємо, що наша мета – зберегти свободу слова в країні та не допустити репресій проти незалежних ЗМІ. Наші трудові колективи відіграли важливу роль у двох демократичних революціях, які забезпечили європейський рух країни та її демократичний розвиток. Україна – це Європа. І вільні ЗМІ – це важливий інститут у кожній демократичній державі. Ми не дамо це знищити», – йдеться у заяві «Вільних медіа».